Tyrėjų Naktis 2022

Jau tryliktus metus daugybę moksleivių suburiantis renginys grįžo į Kauną – rugsėjo 30 d. KTU Cheminės Technologijos fakultete vyko „Tyrėjų Naktis 2022“.

Viso renginio metu dalyviai turėjo galimybę dalyvauti įvairiose paskaitose, apimančiose labai platų temų spektrą – nuo šių laikų technologinių pažengimų ir visatos paslapčių iki elektroninio balsavimo subtilybių ir spalvų psichologijos.

Moksleiviai turėjo galimybę apžvelgti studentų sukonstruotų inžinerinių projektų parodą, taip pat renginio metu buvo galima buvo išgirsti visą gamą natų, nes moksleiviai, besidomintys inžinerija, išbandė savo jėgas inžinerinėse dirbtuvėse. Jų metu su studentų pagalba buvo sukonstruoti pypsiukai – maži „pianinai“ generuojantys skirtingo dažnio garsus priklausomai nuo spaudžiamo mygtuko.

Buvo įsikūrusios ir kūrybinės dirbtuvės, kuriose moksleiviai galėjo parodyti savo ne tik inžinerinius, bet ir meninius sugebėjimus sukonstruojant dūdeles, akinius bei magnetinius traukinukus.

Taip pat, renginio dalyviai turėjo galimybę susipažinti su elementariais chemijos dėsniais atlikdami net 6 skirtingus KTU SMD paruoštus laboratorinius darbus: „Cukraus tirpalo masės įtaka tankiui“, „Citrinų vulkanas“, „Rūgštis ar bazė?“ – tirpalo pH tyrimas, „Pažvelk pro mikroskopą“ – tirpalo ir audinių tyrimas.

Vyresni moksleiviai galėjo iš arčiau pamatyti kaip atrodo universiteto laboratorijos ir pasijautė esą tikrais mokslininkais atlikdami KTU CTF paruoštus laboratorinius darbus, atspindinčius sudėtingesnius chemijos mokslo principus, pavyzdžiui: „Biopolimerų kapsulių formavimas“ (dėst. Jolita Ostrauskaitė, Sigita Grauželienė), „Ar žinai ką geri? Ištirk Coca-cola, Fanta, Sprite ir kt.“ (dėst. Agnė Šulčiūtė ir Nerita Žmuidzinavičienė), „Skystosios trąšos žydinčioms gėlėms su mikroelementais“ (dėst.Rasa Šlinkšienė ir Kristina Jančaitienė).

Renginio metu ypatingo susidomėjimo sulaukė įdomieji eksperimentai, kuriuos stebėjo net keli šimtai dalyvių. Sulaukėme ir kolegų iš Vilniaus – FiDi (bei mistinio Dino Zauro), kurie demonstravo fizikinius bandymus, savo kurtus inžinerinius projektus ir pristatė organizacijos veiklą.

Spalio 1 d. vakarą vykusiose naktinėse orientacinėse varžybose buvo sulaukta net penkių dešimčių komandų. Dalyviai per keletą valandų bandė įminti kuo daugiau organizatorių sugalvotų mįslių ir taip surinkti kiek įmanoma daugiau taškų. Taip pat varžybų punktuose juos pasitiko spalvotomis lemputėmis pasipuošę savanoriai. Šiais metais nugalėtojais tapo:

I vieta – Bet koks tas pavadinimas

II vieta – Pavara R(aketa)

III vieta – Benamiai stato

Dėkojame visiems dalyvavusiems ir tikimės, jog susitiksime kitais metais! Žinoma, dėkojame renginio rėmėjams, be kurių šis renginys nebūtų įvykęs: UAB „Pergalė“, UAB „Savaitė“, UAB „DP60“, tekstilės ir siuvimo įmonei „Vellera“, energetinių gėrimų kompanijai „Red Bull“, automatikos ir sandėliavimo ekspertams „TGW Logistics Group“, MB „Šviesos įranga“, laipiojimo pramogų centrui „Boulder House“, stalo žaidimų entuziastams „HOBBYSHOP“, elektronikos prekių parduotuvei UAB „Lemona electronics“ ir žaidimų erdvei „Lazertronas“.

Tyrėjų Nakties 2022 akimirkos

You may also like...