Vidinė SMD mokslinė konferencija 2022

Gegužės septintąją dieną „Santakos“ slėnyje vyko vidinė KTU SMD mokslinė konferencija. Šį sykį, nebe nuotoliniu būdu, SMD nariai turėjo progą pristatyti dominančią temą prieš komisiją ir salės auditoriją. Šiais metais buvo paruošti trys pristatymai:

„Tindi Rindi Riuška“ (Silvija Dubakaitė);

„Google Deepmind“ (Agnė Rauluševičiūtė);

„Mechaninių trūkių identifikavimas dirbtinių neuroninių tinklų pagalba“ (Ugnė Orinaitė).

Vertinimo komisija

Komisiją šiais metais sudarė Deimantė Narauskaitė, Karolis Krikštaponis, Karolina Rimkutė-Urbonienė, Tomas Bagdonas ir Aistė Osinskytė.

Ugnės Orinaitės pranešimas

Pirmoji konferencijos pranešėja Silvija Dubakaitė pristatė savo bakalaurinį darbą tema „Tindi Rindi Riuška“. Po šiuo iš pažiūros komišku pavadinimu slypėjo gerokai rimtesnės potemės apie tyrimo metodą, darbo procesą, taip pat ir apie padarytas klaidas rengiantis bakalauriniam darbui. Antrą pranešimą tema „Google Deepmind“ pristačiusi Agnė Rauluševičiūtė supažindino publiką su kompanijos „Google“ tobulinamu dirbtiniu intelektu bei jo pritaikymo galimybėmis. Paskutinįjį konferencijos pranešimą tema „Mechaninių trūkių identifikavimas dirbtinių neuroninių tinklų pagalba“, kurį pristatė Ugnė Orinaitė. Šiuo pranešimu buvo akcentuotas dirbtinio intelekto pranašumas pastebėti mechaninius įtrūkius tokiose konstrukcijų vietose, kurias gali būti sunku pasiekti žmonėms. Taip pat publikai buvo pristatytas išsamus šios technologijos kūrimo metodas.

Po ilgos diskusijos komisija šių metų konferencijos nugalėtoja paskelbė Ugnę Orinaitę, kuriai buvo įteiktas prizas – 1 BSI. Tikimės, jog antrus metus organizuojama vidinė SMD mokslinė konferencija taps kasmetine tradicija bei džiugins universiteto bendruomenę.

You may also like...