Robotų intelektas 2021

Straipsnio autorė: Ieva Verseckaitė

Spalio 22-ą dieną KTU Studentų miestelyje įvyko aštuntąjį kartą organizuojamos autonominių robotų varžybos „Robotų intelektas“. Robotikos ir naujųjų technologijų entuziastai turėjo galimybę varžytis net vienuolikoje skirtingų rungčių ir laimėti vertingus prizus!

Šiais metais KTU Studentų Mokslinė Draugija pristatė net 3 naujas rungtis – „Artefaktų medžioklė“, „Labirintas“ ir „LaserTag“. Robotai rungėsi ir varžybų senbuviams pažįstamose rungtyse.

Linijos sekime net 15 robotų stengėsi neišklysti iš kelio sekant juodą liniją trasoje. Folkrace lenktynių trasoje ralio robotai stengėsi pravažiuoti trasą per numatytą laiką kuo daugiau kartų. Kai kuriems dalyviams sunkiai sekėsi tai padaryti tinkama kryptimi bei pakilti rampa. Pirmąją vietą šioje rungtyje užėmė robotas pavadinimu “Size doesn’t matter”.

Kūrybinius gebėjimus dalyviai demonstravo „Freestyle“ rungtyje, kurioje robotai suskirstyti į 2 kategorijas buvo vertinami pagal 4 kriterijus – idėją, roboto estetiškumą, inovatyvumą bei prezentaciją. Net ir mažieji robotų autoriai nustebino teisėjus savo sugebėjimais. Robotas pavadinimu „Išmanusis sodininkas” sensorių pagalba nustatydavo, ar augalui reikia vandens, o jei reikėdavo, vanduo buvo suteikiamas vamzdelių ir pompų pagalba. Kitas dalyvis pademonstravo robotą vardu „Kosmo”, kuris atrodė tarsi šviesų daugiabutis ir muzikos dėka ritmiškai keisdavo savo spalvas. Junior Freestyle nugalėtojas, robotas pavadinimu „Saulius”, atrodė tarsi maža saulės baterija. Jis taip pat sugebėjo sensorių pagalba pasisukti šviesos šaltinio kryptimi ir jį sekti.

Tradicinę saldainių rinkimo rungtį šiais metais papildė sudėtingesnė rungties versija – šaškių rinkimas. Vietoj saldainių robotai turėjo surinkti kuo daugiau juodų šaškių, o tai tapo tikru iššūkiu, nes ringe taip pat buvo išdėliotos raudonos šaškės, jas surinkęs robotas netekdavo taškų. Šaškių rungtyje geriausiai pasirodė komandos “Svajokliai” robotas, o saldainių rinkimo rungtyje – komandos “Vairotis” robotas.

Sumo rungtyje robotai varžėsi kaip imtynininkai – bandė išstumti vienas kitą už ringo ribų, ši rungtis sulaukė daugiausiai dalyvių, Lego Sumo kategorijoje dalyvavo 27 robotai, pirmąją vietą užėmė robotas “DEG”, Mini Sumo – 8 robotai, laimėjo robotas “Janonietis”, naujoje Mega Sumo kategorijoje – 2 robotai iš kurių laimėtoju tapo “Oblius”.

Viso renginio metu dalyviai ir renginio svečiai galėjo išbandyti OCPC Lounge siūlomus kompiuterinius žaidimus bei virtualios realybės akinius, taip pat susipažinti su KB Components ir TVC Solutions įmonėmis bei sukonstruoti lego robotą.

Renginio organizatoriai KTU SMD dėkoja dalyviams ir kviečia pasimatyti ateinančiuose renginiuose!

Taip pat kviečiame peržiūrėti video, kuriame įamžintos šių metų varžybų geriausios akimirkos:

You may also like...