Vidinė SMD mokslinė konferencija 2021

Gegužės 15 – tą dieną KTU SMD pirmą kartą vyko vidinė mokslinė konferencija. Pranešėjai galėjo pristatyti bet kokią pasirinktą mėgstamą temą, pagrindinis reikalavimas – neviršyti 15 minučių ribos. Savo pranešimus pristatė net 6 KTU SMD nariai:

Rasa Zozaitė „Diena archyve: išgyvenimo gidas“,
Silvija Dubakaitė „FEEL THE RHYTHM, BABY!!!“,
Agnė Rauluševičiūtė „EKO > EGO“,
Karolis Krikštaponis „Genetinis Cupriavidus necator modifikavimas monitolio biosintezei“,
Ugnė Orinaitė „H-rangų taikymas EKG analizei“,
Dovilė Zinkutė „Grafinio dizaino principai“.

Silvijos Dubakaitės pranešimas „FEEL THE RHYTHM, BABY!!!“

Konferencijos atidarymas prasidėjo nuo pirmininko, Augustino Zinkaus, sveikinimo žodžio ir įžanginės kalbos. Palinkėjus sėkmės tiek pranešėjams, tiek dalyviams, prasidėjo pristatymai. Rasa papasakojo, kaip vyksta istorinės medžiagos paieška įvairiausiuose archyvuose. Pasirodo, reikia gerokai paplušėti, norint gauti trokštamą dokumentą. Silvija supažindino klausytojus su lindyhopo šokio atsiradimo istorija, pagrindiniais žingsneliais bei pabaigoje pati atsisveikino šokiu. Agnė iškėlė šiandienines ekologines problemas, akcentavo taršos mastus, pasiūlė pereiti prie tvaresnio gyvenimo būdo, pavyzdžiui, naudoti medžiaginius maišelius ar bambukinius dantų šepetėlius. Karolio pranešimo metu buvo pristatyta, kaip genetiškai modifikuojamos bakterijos, siekiant vienokių ar kitokių junginių sintezės, ir kaip įsitikinama, kad modifikacija sėkminga.

Agnės Rauluševičiūtės pranešimas „EKO > EGO“
Karolio Krikštaponio pranešimas „Genetinis Cupriavidus necator modifikavimas monitolio biosintezei“

Po pertraukos Ugnė pristatė matematikos taikymą medicinoje – Hankelio matricų rangų ir fazinės erdvės rekonstrukcijos matematinių modelių pritaikymą elektrokardiogramų analizei bei dirbtinių neuroninių tinklų naudojimą dvimačių skaitmeninių vaizdų klasifikavimui. Konferenciją užbaigė Dovilė, pristatydama įvairius grafinio dizaino kūrimo principus, juos iliustruodama gausiais pavyzdžiais.

Ugnės Orinaitės pranešimas „H-rangų taikymas EKG analizei“
Dovilės Zinkutės pranešimas „Grafinio dizaino principai“

Kiekvieną pristatymą pagal penkių kategorijų kriterijus vertino taip pat iš SMD narių sudaryta komisija: Rasa Grilauskaitė, Justas Balčiauskas bei Ugnė Petronytė. Buvo vertinama informacijos pateikimo kokybė, medžiagos dėstymo nuoseklumas, auditorijos sudominimas, informacijos aiškumas bei kalbos taisyklingumas.

Po ilgų svarstymų ir vertinimų, komisija paskelbė savo verdiktą – pirmąją vietą bei 1 BSI dydžio vienkartinę stipendiją laimėjo Ugnė Orinaitė su savo pranešimu apie H-rangų taikymą EKG analizei! Tuo tarpu žiūrovų numylėtine tapo Dovilė Zinkutė ir jos pristatymas apie grafinio dizaino principus. Visi likusieji pranešėjai nebuvo pamiršti – jiems buvo įteiktos padėkos už ne mažiau įdomius pristatymus.

Diplomai dalyviams bei komisijai

Tikimės, kad tokia mokslo šventė taps tradicija ir dar ne vienerius metus džiugins SMD bendruomenę.