Mokslininko ABC 2021

Straipsnio autorius: Tautvydas Pilelis

Vasario 23 – kovo 18 d. po 6 metų pertraukos vyko virtualus paskaitų ciklas „Mokslininko ABC“. Šis renginys buvo skirtas visų pakopų universitetų studentams, kurie planuoja žengti pirmuosius žingsnius mokslininko karjeroje ar jau užsiima moksliniais tyrimais. Paskaitas vedė 7 skirtingų disciplinų lektoriai, o į jas užsiregistravo net virš 1500 dalyvių. 

Ciklas buvo pradėtas nuo paskaitos „Kaip INVESTUOTI gyvenimą“, kurioje lektorė Vitalija Ročė papasakojo, kaip geriau planuoti savo asmeninį laiką. Padėjo įvertinti, kiek iš tikro turime laisvo laiko savo mėgstamoms veikloms ir suvokti, kaip svarbu pasirinkti prioritetus. Antra vakaro lektorė – KTU mentorystės programos koordinatorė Milda Kizelevičiūtė, kuri paskaitoje „KTU GUIDed mentorystė – priemonė įsitraukti į mokslinę veiklą“ supažindino bei pateikė daug naudingos informacijos KTU studentams apie universiteto teikiamas galimybes bei kaip įsitraukti į mokslinę tyrimų veiklą. Taip pat pristatyta buvo ir karjeros mentorystės programa, į kurią gali įsitraukti kiekvienas KTU universiteto studentas, o atranka į šią programą vyksta net du kartus per metus.

Kovo 2 d. KTU Polimerų chemijos ir technologijos katedros docentas Audriaus Bučinskas paskaitoje „Kelionė link naujos kartos šviestukų“ dalyvius supažindino, kaip nuo idėjos iki prototipo vyksta mokslininko darbas. Paskaitoje lektorius pasidalino praktiniais patarimais, kaip susirasti literatūros darbo rašymui, kokius tinklalapius geriau naudoti. Taip pat parodė, kaip galima pasitikrinti ar jau egzistuoja cheminis junginys, kuriuo domisi mokslininkas. Docentas taip pat pristatė savo kelionę ir pasidalino etapais, kurios reikėjo praeiti, kad būtų sukurti „Naujos kartos šviestukai“.

Kovo 10 d. profesorius Stanislovas Masiokas paskaitoje „Moderni patraukli prezentacija“ suteikė praktinių patarimų, kaip geriau kurti prezentacijas, kad jos įsimintų ilgiau bei jose informacija būtų pateikta patraukliai. Paskaitoje buvo akcentuotos klaidos, kurias mokslininkai, dėstytojai ar studentai dažnai padaro ruošiant prezentaciją, bei parodė konkrečius metodus, kaip būtų galima tobulinti bei padaryti savo pristatymus išskirtiniais.

Kovo 16 d. neurobiofizikos studentas Aivaras Vilutis pasakojo, kaip svarbu yra užsibrėžti sau didesnius tikslus bei atrasti tai, kas mums išties patinka. Lektorius papasakojo, kaip jis išdrįso pakeisti savo studijų kryptį ir viską pradėti iš naujo. Pasirinkęs naują kryptį gamtos bei gyvybės moksluose išbandė savo jėgas ir atliko praktiką „NASA Ames“ centre, kuri suteikė daug naujų žinių bei idėjų naujiems tyrimams. Kitas vakaro lektorius, informatikos inžinerijos mokslų daktaras, profesorius Vidas Raudonis paskaitoje „Vidas Raudonis: case study“ papasakojo, kaip nuo mokslinės veiklos bei savo idėjos perėjo link verslo ir įkūrė įmonę UAB „Power of Eye“. Lektorius akcentavo, kad svarbu surasti savo mėgiamą sritį, kuri motyvuotų ir skatintų tobulėti. 

Kovo 18 d. Lektorė dr. Irina Klizienė, KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto, Edukacinių sistemų mokslo tyrimų grupės docentė paskaitoje „Nuo ko pradėti norint publikuoti straipsnį Lietuvos arba užsienio leidinyje. Praktiniai patarimai“ supažindino dalyvius su straipsnių rašymo metodika. Davė patarimų iš praktinės pusės, ko geriau nedaryti rašant straipsnius. 

Taip pat paskaitų metu surinkus 4 „Badge Wallet“ ženkliukus, buvo išduodami sertifikatai dalyviams. Norime padėkoti visiems dalyvavusiems, tikimės jog šis paskaitų ciklas bus geras pamatas siekiant mokslininko karjeros.

You may also like...