Didysis Susirinkimas 2021

Kasmetinis SMD didysis susirinkimas, kuris vyko vasario 19 d., šiemet buvo visiškai kitoks – rinkimų salėje tvyrojo tyla, anksčiau pertraukų metu netylantį šurmulį pakeitė fone skambanti muzika, o vieni kitus matėme tik savo ekranuose. Norint išlaikyti susirinkimo dvasią, pagrindinė transliacija vyko iš KTU III rūmų, kuriuose susitiko kadenciją baigiantis ir naujasis renkamas pirmininkai. Nepaisant esamų sąlygų, susirinkimo tvarka išliko ta pati – buvo tvirtinami nauji įstatai, pristatyta metinė veiklos ataskaita bei išrinkta naujoji Valdyba.

Metinė veiklos ataskaita buvo įspūdinga –  daugybė susirinkimų, renginių, veiklų, pritraukta daug naujokų ir sekėjų socialiniuose tinkluose, atnaujintos organizacijos patalpos ir daugybė kitų pasiekimų. Taip pat metinė veiklos ataskaita buvo vertinama nauja sistema.

Vėliau buvo pereita prie naujosios Valdybos rinkimų. Susirinkimo pirmininkas – Justas Balčiauskas, susirinkimo sekretorė – Eglė Ūsovienė, rinkimų komisijai pirmininkavo Otas Šaulevičius.

Į pirmininko poziciją kandidatavo Augustinas Zinkus, kadenciją baigiantis pirmininko pavaduotojas. Klausytojų dėmesiui atkreipti paprašė visų atsistoti ir iš karto atsisėsti. Savo kalboje gyrė SMD narius, priminė pagrindines vertybes ir tikino, kad per ateinančius metus Organizacija žibės lygiai taip pat. Gavęs klausimą iš buvusio pirmininko, ko tikisi pasiekti per kadenciją atsakė, kad norėtų išauginti lyderių komandą.

Pirmininko pavaduotojo poziciją siekė užimti šiais metais į organizaciją atkeliavęs KTU EEF studentas Matas Ragauskas. Kandidatas labiausiai akcentavo savo gerus įgūdžius protokoluojant, o paklaustas, kokios pozicijos labiausiai nenorėtų pavaduoti, išskyrė iždininką, tačiau mielai pavaduotų inžinerinės veiklos koordinatorių.

Žmogiškųjų išteklių koordinatoriaus pozicija šiais metais pritraukė net dvi kandidates – VDU ŽŪA trečiakursė Silvija Dubakaitė ir KTU CTF antrakursė Rugilė Jurgelionytė išdėstė savo tikslus, kuriuos norėtų įgyvendinti. Rugilė priminė anksčiau gyvavusią angeliukų sistemą, kurią stengtų atgaivinti, taip pat užsibrėžė tikslą pritraukti kuo daugiau naujokų. Tuo metu Silvija bandė pavergti klausytojus atvirumu, siektų tapti tuo žmogumi, kuriuo būtų galima pasitikėti, o balsuoti skatino tik tada, jei taip liepia širdis.

Į viešųjų ryšių koordinatoriaus poziciją šiais metais kandidatavo programų sistemų pirmakursė Agnė Rauluševičiūtė. Agnė pasakojo, kad pati nesitikėjo taip įsitraukti į SMD veiklą, tačiau nusprendė kandidatuoti, nes patinka kurti, įtraukti žmones. Stengtųsi išlaikyti esamą viešinimo lygį, tačiau daugiau viešintų ne tik renginius, bet ir SMD kasdienybę. Kalbą baigė nauju šūkiu – „Viskas prasideda nuo idėjos!“

Finansų koordinatoriaus pareigas siekė užimti politikos doktorantė Rasa Zozaitė, kuri prisipažino esanti intravertė, tačiau jos manymu šis asmenybės bruožas netrukdys užimamoms pareigoms, nes turi patirties bendraujant su įmonių atstovais. Be to, šmaikščiai pridūrė, kad intravertai labai gerai mėgdžioja ekstravertus.

Iždininko pareigas šį kartą norėjo periimti KTU CTF antrakursė Faustina Juzėnaitė. Praleidusi metus Organizacijoje Faustina pagaliau ryžosi naujiems iššūkiams. Kalboje prisipažino, kad patirties neturi, tačiau visada yra pasiryžusi išmokti kažką naujo ir tobulėti. Taip pat ji mano, kad kruopščiai susitvarkys su sąskaitomis bei Organizacijos iždu.

Eksperimentų koordinatoriumi šiais metais siekė tapti Mantas Kirstukas. Kadangi Mantas studijuoja cheminę technologiją ir inžineriją, tiki, kad kompetencijų ir įgūdžių užimti šias pareigas nepritrūktų. Taip pat pažadėjo į eksperimentų programą įtraukti bent penkis naujus eksperimentus.

Inžinerinė veikla sudomino elektronikos inžinerijos antrakursį Tautvydą Pilelį. Kandidatas turi patirties, nes nuo rugsėjo prisidėjo prie inžinerinių dirbtuvių, koordinavo robotinės rankos projektą. Tikino esąs komunikabilus, lengvai randantis bendrą kalbą su visai nepažįstamais žmonėmis, o tai, pasak jo, naudingas bruožas inžinerinėse dirbtuvėse. Nuo pat mažens domisi prietaisais, juos ardo ir net patobulina.

Projektų koordinatoriaus pareigas ketino periimti marketingą studijuojanti Rasa Grilauskaitė. Kalbą papildė paruoštos skaidrės, žadėjo vykdyti mokymus, seminarus, konferencijas. Mano, kad jos pareigybė – ieškoti finansavimo šaltinių, o rašant projektus svarbiausia yra rašymo kalba – ne per daug oficiali ir ne per daug buitinė.

Laisvalaikio kaip ir žmogiškųjų išteklių koordinatoriaus pozicija šį kartą sulaukė dviejų kandidatų – aviacijos inžinerijos pirmakursio Roko Dambrausko ir programų sistemų pirmakursio Justo Pranauskio. Rokas iš pradžių prisipažino, kad SMD sumaišė su Makerspace, tačiau Organizacijos nariai ir laisvalaikis privertė pasilikti. Tapti laisvalaikio koordinatoriumi įkvėpė ankstesnio koordinatoriaus nutrūktgalviškos kelionės, tad jei taptų koordinatoriumi, organizuotų tokio tipo keliones.

Justas Pranauskis savo stipriąja puse įvardijo kompiuterinius žaidimus ir online turnyrus, nes turi patirties juos organizuojant studentų atstovybėje. Gavęs klausimą, ar būti koordinatoriumi netrukdytų buvimas InfoSA nariu patikino, kad didieji renginiai nesusikerta ir rastų laiko viskam.

Jau po pirmojo balsavimo turo buvo aišku, kad naująją Valdybą sudaro:

Pirmininkas – Augustinas ZINKUS

Pirmininko pavaduotojas – Matas RAGAUSKAS

Žmogiškųjų išteklių koordinatorė – Rugilė JURGELIONYTĖ

Viešųjų ryšių koordinatorė – Agnė RAULUŠEVIČIŪTĖ

Finansų koordinatorė – Rasa ZOZAITĖ

Iždininkė – Faustina JUZĖNAITĖ

Eksperimentų koordinatorius – Mantas KIRSTUKAS

Inžinerinės veiklos koordinatorius – Tautvydas PILELIS

Projektų koordinatorė – Rasa GRILAUSKAITĖ

Laisvalaikio koordinatorius – Rokas DAMBRAUSKAS

Sėkmės Valdybai laukiančiuose darbuose ir tegul pažadai išsipildo!