Fizikos popietė

Lapkričio 28 d. vyko virtualus renginys „Fizikos popietė“, kurį organizavo KTU SMD ir FUMSA nariai. Jo metu žiūrovai turėjo galimybę susipažinti su fizikos dėsniais, jų veikimo principu bei panaudojimu praktikoje. Be to, mokslu besidominčių žmonių laukė net 9 paskaitos, kurių suminis žiūrovų skaičius viršijo 900.

Renginys prasidėjo su šiltais pagrindinės renginio organizatorės Justinos Mikučiūnaitės žodžiais. Pirmoji „Fizikos popietės“ dalis buvo fizikinių eksperimentų demonstravimas. Iš viso buvo pademonstruota 10 eksperimentų, pradedant svertu ir baigiant Rubenso vamzdžiu bei Ruperto taškais. Beveik visų demonstracijų įranga buvo pagaminta pačių KTU studentų!

Jeigu nepavyko suspėti įsijungti „Fizikos popietės“, visados galite peržiūrėti pirmosios dalies įrašą:

Antroji renginio dalis buvo paskaitos, kurias vedė įvairios Lietuvos mokslo personos. Pirmosios dvi paskaitos turėjo bendrą temą – lazerius. Pirmojoje iš jų „Ekspla“ atstovas Konstantinas Zakalskis papasakojo, kodėl būtent lietuviški lazeriai randa vietą įvairiose laboratorijose ne tik gimtajame krašte, bet ir užsienio universitetuose bei tyrimų centruose. O linksmasis „Light conversion“ lazerių inžinierius Adomas Kačiušis papasakojo apie lazerių veikimą ir darbą su jais.

Apie didžiausią pasaulyje fizikos tyrimų laboratoriją CERN, kuri yra įsikūrusi Šveicarijoje, papasakojo lektorius Aurelijus Rinkevičius. Po šios paskaitos vyko KTU fizikos katedros doc. dr. Juditos Puišo paskaita apie mikroskopinius tyrimus, ir kaip jie padeda tirti tokius dalykus kaip COVID-19 virusas.

Fizikos ir technologijos mokslų centro mokslininkė ir „Mokslo sriubos“ kuriamų laidų „Fizika prie kavos“ vedėja dr. Mažena Mackoit – Sinkevičienė pasiūlė prisiminti nuostabios kinematografijos momentus ir į juos pažvelgti kitu kampu.

Pora paskaitų buvo apie tai, ką matome giedrą naktį pakėlę akis į dangų. KTU fizikos katedros doc. dr. Vytautas Stankus pasidalino žiniomis apie visatą ir jos dydį, o FTMC astrofizikas dr. Kastytis Zubovas supažindino su būdais, kuriuos pasitelkiant yra ieškoma nežemiška gyvybė. Paskutines dvi paskaitas vedė KTU fizikos katedros dėstytojai – prof. habil. dr. Arvaidas Galdikas papasakojo apie kvantinę mechaniką ir jos atsiradimą, o dr. Benas Gabrielis Urbonavičius papasakojo įdomybių apie fizikinius dydžius ir jų matavimus.

Tikimės, kad šis renginys sudomino Jus pažvelgti į mokslą kiek kitokiu kampu. O mes jau, laukiame tarptautinės fizikos olimpiados IPHO 2021, kuri vyks šių metų spalį, Vilniuje!

You may also like...