Robotų intelektas 2020

Robotikos entuziastus į KTU Santakos Slėnį spalio 2 dieną iš visos Lietuvos pritraukė 7-ą kartą vykstančios autonominių robotų varžybos „Robotų Intelektas 2020“! Dalyviai varžėsi viso 9-iose rungtyse, kurios pateikia daug skirtingų iššūkių – nuo LEGO konstravimo iki lobio paieškos. Šių metų „Robotų Intelektas“ išsiskyrė tuo, kad pagaliau buvo laimėtas didysis 7000€ prizas!

Hoverbot kūrėjai – Evaldas Čiakas ir Mindaugas Venckus

Šį kartą pagrindinėje renginio rungtyje – „Aukso maišo paieška“ varžėsi 6 autonominiai robotai. Deja, tačiau tik 3 iš jų sugebėjo pajudėti nuo starto linijos. Robotai buvo įvairiausių konstrukcijų ir techninių duomenų: vieni turėjo medinius korpusus, kiti atrodė tarsi tiesiai misijai į Marsą paruoštas „Curiosity“. Kaip ir kasmet, pagrindinės rungties tikslas – surasti taip vadinamą aukso maišą ir pargabenti jį į roboto startinę poziciją. Tai padaryti nėra lengva, nes ieškant maišo robotui reikia įveikti kliūčių ruožą, kuriame jam tenka susidurti su nuožulnia rampa, skalda padengta kelio danga, klaidinančiais “netikrais” aukso maišais ir kitais sunkumais. Šiemet jau penktąjį kartą renginy dalyvavusiam Hoverbot ir jo kūrėjams – Evaldui Čiakui ir Mindaugui Venckui – šis kliūčių ruožas nepasirodė per daug sunkus, nes jis vienintelis iš dalyvių sugebėjo įveikti trasą bei sukurti ypatingą momentą Robotų Intelekto renginio istorijoje – pargabenti aukso maišą į starto poziciją. Paskutiniu ketvirtu įskaitiniu važiavimu Hoverbot užtikrintai pargabeno maišelį, kurio vertė net 7000€! Kaip sakė roboto kūrėjai, tai nebuvo sėkmė, o nuoseklaus ir sunkaus darbo rezultatas.

Kol vyko „Aukso maišo paieška“, Freestyle rungties dalyviai stebino savo kūrybiškumu. Viso žiūrovų akį traukė 6 kūriniai – nuo mažos „WALL – E“ 3D atspausdintos ir pultu valdomos imitacijos iki kosmoso šiukšlių gaudyklės ar net IQ krano, kurie buvo vertinami pagal 4 kriterijus: idėją, pastangas, inovatyvumą ir prezentaciją. Pergalės laurus nuskynė Dariaus Kuprionio „Cyberbot“. Būtent šis robotas pareikalavo daugiausiai laiko konstruojant ir programuojant. Šis robotas sužavėjo komisiją savo funkcionalumu ir inovatyvumu, kadangi šio tipo robotas gali atlikti įvairias užduotis. O dėl savo rankos/griebtuvo, gali būti pritaikytas dezinfekcijoje. Nors robotas dar nėra pilnai autonominis, kūrėjas atliko nemažai darbų pažangesnio roboto link ir ketina nesustoti.

This image has an empty alt attribute; its file name is ACtC-3ddFVnsx9bShxdg7iOb0H6lFkYvMr-CMWpIceaFFlvGCvdphm9K0y32r-tTiH49hBY3YsS9oE9PZgFO6IDFhF6XH5iTzxk4cE4_cHF6jydvgIKvcP6PsBAXyIwe715_aj-1fqhNVvoQc5duFZmIuR62=w1362-h908-no

Mažieji mechaniniai imtynininkai dalyvavo mini Sumo ir Lego Sumo turnyre. Juose šiemet dalyvavo daugybė robotų, buvo apdovanoti abiejų kategorijų prizinių vietų nugalėtojai. Tuo pat metu, robotai – ralio bolidai varžėsi Folkrace lenktynių trasoje, kiti bandė neišklysti iš kelio Linijos sekimo rungtyje. Smaguriauti mėgstantys išsiuntė robotus pagriebti kiek įmanoma daugiau saldainių atitinkamai pavadintoje saldainių rinkimo rungtyje. Jauniausi robotikai tikrino savo kūrybiškumo ir inžinerijos gabumus LEGO konstravimo rungtyje.

Renginio organizatoriai KTU SMD yra be galo dėkingi, kad į Kauną atvyko tiek daug konstruoti robotus mėgstančių žmonių ir kad pirmą kartą renginio istorijoje dalyvio kūriniui parnešti „aukso“ maišą ir didįjį 7000€ piniginį prizą. O jeigu šiemet nepavyko sudalyvauti, turėsite progą tai padaryti „Robotų Intelektas 2021“, kuris vyks kitą pavasarį!

Daugiau apie renginį galite sužinoti „Mokslo sriubos“ reportaže:

You may also like...