Tyrėjų Naktis 2020

KTU SMD jau tradicija tapęs ir vienuoliktus metus iš eilės organizuojamas renginys „Tyrėjų naktis” 2020 m. Rugsėjo 25 d. grįžo su per metus pakitusiu formatu – dienine ir naktine dalimis. Sudėtinga koronaviruso situacija Lietuvoje nesutrukdė dar kartą įrodyti mokslininko profesiją esant įdomia, dinamiška, o taip pat ir linksma. Prieš renginį ir renginio metu buvo laikomasi visų rekomenduojamų saugumo reikalavimų, organizatoriai ir dalyviai privalėjo dėvėti apsaugines veido kaukes, reguliariai dezinfekuoti rankas ir t.t.

Dieninė dalis sudomino net 12 mokyklų (daugiausiai Kauno miesto). Norintieji galėjo sudalyvauti skirtingose veiklose: paskaitose, užsiėmimuose ir ekskursijose laboratorijose, inžinerinėse ir kūrybinėse dirbtuvėse, parodose, eksperimentuose bei interaktyviose veiklose. Paskaitos apėmė temas nuo astrobiologijos iki projektų vadybos, tad išsirinkti labiausiai tinkančią galėjo kiekvienas. Užsiėmimų ir ekskursijų metu pristatyti fizikos, chemijos ir inžinerijos mokslų bandymai. Net ir nemokantys lituoti ar konstruoti galėjo to išmokti inžinerinių ir kūrybinių dirbtuvių metu. Prie parodų įgyvendinimo prisidėjo Vytauto Didžiojo karo muziejus, 3photon, Kaunas Makerspace, KTU VideoShot, BEST Kaunas, KTU ŽK „Ąžuolas“, KTU Studija „PIXEL“ ir KTU Doktorantų draugija. Eksperimentų metu pademonstruoti KTU SMD vizitine kortele tapęs eksperimentas „Degančios rankos“ ir daugelis kitų. Pabėgimo kambaryje dalyvavo 7, o protmūšyje – 4 komandos. Taip pat renginio dalyviai turėjo progą sužaisti šachmatų partiją su didelėmis figūromis, pademonstruoti šokių judesius žaisdami „Just dance“ žaidimą.

Drąsiausieji ir labiausiai ištroškę nuotykių tapo Kauno tyrėjais naktinėje renginio dalyje – orientacinėse varžybose automobiliu po laikinąją sostinę. Aplankyti 29 punktus ir atlikti juose pateiktas užduotis tapo tikru iššūkiu 36 komandoms. Nugalėtojais tapo komanda „ELGIZA“, o antroji ir trečioji vieta atiteko komandoms „Baudėjai“ ir „Drymtym“!

Tariame ačiū visiems dalyvavusiems. „Iškritę iš konteksto“ ir negalėję dalyvauti nenusiminkite, grįšime ateinantį 2021 m. rudenį!

You may also like...