Robotex 2016

„Robotex 2016“ – tai didžiausios Europoje robotų varžybos, kurios kasmet suburia gausybę robotikos entuziastų iš įvairių šalių.

Gruodžio 3-4 dienomis, Estijos sostinėje Taline vykusios varžybos neapsiėjo ir be KTU SMD narių: Manto, Lino, Aido, Edvino, Arno, Mariaus, Augustų bei išvykos organizatoriaus – Luko. Varžybose kovėsi daugiau nei 2600 robotų, tarp kurių puikavosi KTU studentų mokslinės draugijos kurti linijos sekimo bei „folkrace“ robotai. Tačiau kauniečiai neapsiribojo tik jais, mat Lukas dalyvavo ir gražiausio kodo rungtyje, kurios tikslas parašyti kuo trumpesnį, paprastesnį ir aiškesnį kodą. SMD narys Edvinas Boguša teigė, kad renginyje jam labiausiai įsiminė sumo roboto žmogaus nustūmimas.

Varžybose dalyvavę jaunuoliai džiaugiasi, kad Taline jie ne tik susipažino su bendraminčiais, pamatė įvairių robotų, bet ir pasisėmė ne vieną naują idėją artėjančioms SMD organizuojamoms varžyboms „Robotų intelektas 2016“. Džiugu ir tai, kad šios varžybos neapsiribojo tik robotais, jų kovomis ar pokalbiais apie mokslą, mat vaikinai be galo šiltai kalbėjo ir apie pačią kelionę į Estiją. Kolektyvo nariai teigė, kad jiems keliaujant netgi teko patekti į didžiulę pūgą. Na, o Taline kauniečius sužavėjo miesto eglutė, senamiestis ir išskirtinė architektūra. Tikimės, kad tai ne paskutinės varžybos, kuriose dalyvavo studentų mokslinės draugijos nariai.

“Robotix 2016” nuotraukų albumą galite rasti čia

Straipsnį parengė Bernadeta Navickaitė

 

You may also like...