Tyrėjų Naktis 2016
Paskutinįjį rugsėjo penktadienį, kaip ir kasmet, KTU studentų miestelį aplankė Studentų Mokslinės Draugijos organizuojama „Tyrėjų naktis 2016“. Tai išskirtinis renginys, vykstantis visoje Europoje, kada mokslininkai bei tyrėjai supažindina visuomenę su savo veikla.
Tądien Elektros ir elektronikos bei Statybos ir architektūros fakultetai prisipildė gausybe mokinių ir studentų, norinčių ne tik iš arti pamatyti naujausias mokslines inovacijas, išradimus, bet ir patys išbandyti įvairias naujoves. Cheminės technologijos fakultete smalsiausieji turėjo galimybę atlikti įdomius laboratorinius darbus. Vieni bandė iš mišinių išskirti ir išgryninti organinius junginius, kiti ištirti medžiagų savybes ir atsparumą.
Taip pat buvo vedamos paskaitos apie tai, kaip tapti mokslininku ar verslininku, kas bendra tarp neuromarketingo ir rokenrolo, kaip įveikti tingėjimą ir padaryti darbus. Buvo aiškinamasi, ar grafitis yra meno ar protesto išraiška, ar ateityje robotai pakeis mokytojus, pristatoma daugelis kitų įtraukiančių ir verčiančių susimąstyti temų.
Dalyviai žinių galėjo pasisemti ir iš parodos, kurioje buvo rodomi SMD įdomieji eksperimentai, karo paveldo muziejaus bei Lietuvos aviacijos muziejaus eksponatai. Čia pat buvo mokoma projektuoti profesionalia trimačio modeliavimo programa „Solidworks“ ir suteikiama proga atsispausdinti savo sukurtą darbą.
Daugelis nepraleido šanso išmėginti žaidimą „Light-pong“ (egzotiška stalo teniso versija), kuris žaidžiamas ne su kamuoliuku, kaip įprasta, bet su šviesa. Taip pat smalsuolių dėmesį traukė „Bluetooth“ ryšiu valdoma mašinėlė, proga pasidaryti visų taip pamėgtą asmenukę su mini dronu, galimybė stebėti nedidelių mažo tankio objektų levitaciją bei daug kitų įdomybių.
Tiems, kuriems neužteko vien pasižvalgyti parodoje, buvo siūloma užsukti į dirbtuves, kuriose galėjo iš stiklo gabaliukų nulipdyti mozaiką ar pasigaminti hologramą. Dirbtuvėse dalyviai įsitikino, jog meną galima kurti net ir su lituokliu, o išmokti lituoti ir jungti elektronikos grandines nėra taip sunku.
Renginyje netrūko pramogų ir mažiausiems: jie turėjo progą pažaisti su didesniais nei įprasta domino kauliukais, didele „Jenga“ ar milžiniškomis šaškėmis. Lauke taip pat neteko nuobodžiauti – drąsiausieji nepraleido progos sudainuoti karaokę, išbandyti lankstumą šokant limbo ar pabandyti atrasti išėjimą iš pabėgimo kambario. Renginio uždarymo jaukią atmosferą palaikė muzikantai, o visa tai vainikavo SMD narių pagerintas „degančių rankų“ rekordas, kurio metu ugnis perkeliavo 19-os žmonių rankų grandinę.
Tyrėjų naktis kiekvienais metais vis kitokia: renginio programa prisitaiko prie nuolat besikeičiančių technologijų ir tobulėjančio mokslo. Tikimasi, jog kitais metais bus galima išvysti dar daugiau nuostabą ar susižavėjimą keliančių naujovių bei pramogų.
“Tyrėjų naktis 2016” nuotraukų albumą rasite čia