„Robot Challenge 2015“ įspūdžiai

IMGP7201Pagaliau išaušus ilgai lauktam ketvirtadienio rytui, susitikrinome visus daiktus ir kartu su dalyviais iš Panevėžio, navigacijoje nustatę maršrutą Kaunas – Viena, leidomės į ganėtinai ilgą kelionę per dalį Lietuvos, vingiuotus ir sunkvežimių pilnus Lenkijos kelius. Pirmąją kelionės dieną apsistojome viename Lenkijos miestelių ir kitą rytą tęsėme kelionę per kalvotą Čekiją ir Austrijos greitkelius iki pat sostinės Vienos. Apsistoję viename bendrabutyje, tolokai nuo miesto centro, kibome į pasiruošimo varžyboms darbus, surinkome savo linijos sekimo, sumo robotus. Neilgai trukus susipažinome ir su gretimuose kambariuose apsistojusiais kitais „Robot Challenge 2015“ dalyviais iš Turkijos ir Honkongo, o taip pat ir iš Rusijos, kai koridoriuje, priešais kambarį, ištiesėme dar Lietuvoje paruoštas linijos sekimo trasas robotams.

Pirmąją dieną vyko linijos sekimo robotų varžybos, kurioms ir skyrėme daugiausiai dėmesio. Visi varžybų dalyviai ir komandos iš įvairių valstybiųWP_20150411_002 ruošėsi išmėginti robotų patvarumą ir programavimo žinias didelėje salėje, tad beveik visa dieną vyravo pirmyn ir atgal bėgiojančių jaunų robotikos specialistų iš viso pasaulio, nešinų savo įrenginiais, šurmulys. Linijos sekimo varžybas sudarė trys kvalifikaciniai važiavimai, organizatorių paruošta trasa, bei finalinis greičiausių robotų susirėmimas. Taip pat pirmąją ir antrąją varžybų dieną jėgas išmėgino nano, mini ir mega sumo robotai tam skirtuose ringuose. Patalpa, kurioje vyko visų robotų klasių varžybos, buvo erdvi, tad varžėsi ir skraidantys robotai – dronai bei humanoidai sprinto bei sumo rungtyse. Taip pat buvo vykdomi ir „freestyle“ – įvairias funkcijas atliekančių robotų pasirodymai, tarp kurių buvo ir mūsiškis lietuviškas specialistų iš Panevėžio paruoštas pagal muziką visokius judesius atliekantis neįprastos konstrukcijos robotas. Tarp „freestyle“ klasės dalyvių buvo galima rasti visko: nuo 3d spausdintuvų iki bioninių protezu ar robotų, skirtų tyrinėti kitas planetas, tad renginio svečiams buvo, kur paganyti akis, o robotų konstruktoriai noriai aiškino, kaip veikia jų mechanizmai bei kam yra skirti.

Vienoje įspūdžius paliko ne tik varžybos, bet ir pats miestas. Po konstravimo darbų laisvu laiku tyrinėjome Austrijos sostinę: aplankėme Vienos technikos muziejų, WP_20150411_001pabuvojome operoje bei pasivaikščiojome po aplink miestą esančias kalvas ir grožėjomės architektūra, parkais. Įdomu tai, kad iš karto dėmesį atkreipė vietos gyventojų kultūringumas, taip pat tvarka miesto gatvėse – būdingos santūrių austrų savybės.

Debiuto „Robot Challenge 2015“ metu supratome, ko reikia, kad kitąmet galėtume dar geriau pasirodyti varžybose. Įgavome svarbios patirties konstravime, programavime bei geriau pažinome užsienio valstybę.

-Linas Nazarenka

 

You may also like...