Tyrėjų Naktis 2014

cover

Nusibodo ilgi ir niūrūs rudens vakarai namie, o visi geriausi serialai jau ne kartą matyti? Niekaip neapsisprendi, ką veiksi gyvenime, domiesi muzika, tačiau numanai, kad ir matematika kojos nepamaišys? Tuomet TU tikrai turėtum apsilankyti Kauno technologijos universitete vykstančioje Tyrėjų naktyje, kurioje bandysime sujungti du iš pirmo žvilgsnio nesuderinamus dalykus – mokslą ir meną.

Tavęs laukia:

− Popieriaus iliuzijos
− Svajonių būsto 3D modelis
− LED papuošalų gamyba
− Skysto azoto stebuklai
− Skraidantys daiktai (ultragarsinė levitacija)
− 3D spausdintuvai
− Tirpios kavos gamyba
− Orientacinis žaidimas

Vakare Tavęs lauks eksperimentinės elektroninės muzikos projektas. Kalbiname jo sumanytoją, TZM kūrybinės laboratorijos įkūrėją, KTU tarpdalykinės muzikologijos magistro studentą Mindaugą Badoką:

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad menas ir mokslas tai visiškai atskiros sritys. Kaip kilo idėja jas sujungti į TZM projektą?
Menininkai visuomet sekė technologijų siūlomas galimybes ir integravo jas kūryboje Aliejiniai dažai, camera obscura, kino juosta, elektrinė gitara, sintezatoriai – tai tik keletas pavyzdžių. Kai kurios kūrybos sferos iš viso negalėtų būti praktikuojamos be technikos prietaisų, kaip kad fotografija ar kinas. Gana akivaizdu, kad technologijoms mene ir kūrybinėse industrijose vietos apstu. Idėja kilo labai natūraliai.

Kas buvo pirmiau: meilė muzikai ar ilgi vakarai konstruojant ir lituojant?
Muzika. Tiesą sakant, iš manęs prastas lituotojas.

Ką sukonstruotumėte, jei turėtumėte neribotas biudžeto bei technines galimybes?
Daryčiau tą patį, ką darau ir dabar, gal tik viskas vyktų greičiau. Bet svarbu idėja, ne pinigai.

 

You may also like...