Mokslininko ABC. Darbo, o ne sėkmės istorija

Sakoma, kad geri dalykai trunka trumpai. Taip pat ir šios trys mokslininko ABC renginio savaitės pralėkė it pavasarinis vėjas. Taigi balandžio trečią dieną rinkomės klausytis paskutiniosios paskaitos, kurią skaitė Dr. Lektorius Vidas Raudonis, įmonės  „Power of Eye“ įkūrėjas. Žiovauti nebuvo kada, nes kai kalbos pasisuka apie verslą, suklusta net ir patys nekantriausieji.

Turbūt retas bakalauro studentas, mokydamasis technologinės bei inžinerinės pakraipos specialybės, pagalvoja apie savus išradimus, o tuo labiau verslą. „Jau greičiau loterijoje laimėsiu nei įsteigsiu savą įmonę, juk tam reikia idėjos, investicijų, žmonių.“ galvojame patyliukais. Paskaitininkas Vidas Raudonis pabrėžė: „…nebūna sėkmės istorijų, būna tik darbo istorijos.“ Taigi nuo ko pradėti tą darbo istoriją?

  • 904058_655660687839707_4861758048804783885_o Žinios. Juk nepastatysi namo nežinodamas, kaip jis atrodo. Lygiai taip pat niekada nesugalvosi puikios idėjos, jei nesuprasi, kokios yra tavo studijuojamo dalyko perspektyvos, kokias sritis jis aprėpia.
  • Idėja. Kai jau žinosi, kokiomis kryptimis gali judėti, reikia išsirinkti tau labiausiai patinkančią sritį. Galbūt nori palengvinti žmonių gyvenimą kaip Vidas Raudonis, kurio įkurta įmonė gamina akimis valdomus prietaisus neįgaliems žmonėms, o gal išrasi nepraktišką, bet labai linksmą mechanizmą?
  • Vėl Žinios. Daugelis tikrai genialių idėjų pradingsta vien todėl, kad žmonės nemoka jų įgyvendinti. Mokslo šaknys tikrai karčios, bet norint, kad tavo žinios virstų verslu, reikia daug tų šaknų sugraužti.
  • Finansavimas. Dažno studento kišenėse švilpauja vėjai. Gerai, kad visame pasaulyje yra begalės fondų, kurie renka pinigus tokioms idėjoms įgyvendinti (sąrašas skaidrėse).
  • Aš tai galiu! Kaip tėvai dažnai mėgsta kartoti „ne šventieji puodus lipdo“, todėl lipdykime savo ateitį nebijodami suklysti
    .

You may also like...