Mokslininko ABC. Antroji dalis

Trečiadienio vakarą į Statybos fakultetą vėl rinkosi žmonės. Kovo 26 dieną įvyko antroji „Mokslininko ABC“ dalis, kurioje kalbėjome apie tai, kaip rašyti mokslinį darbą. Netgi trys lektoriai dalinosi savo žiniomis, patirtimis bei patarimais.IMG_7170

  • Pirmoji paskaita. Gintarė Tautkevičienė „Kur rasti informacijos moksliniam darbui?”

Jei iki šiol manei, kad tezaurai tai kokia nors išnykusi dinozaurų rūšis, o išminties dažniausiais semdavaisi iš google svetainės, ši paskaita turėjo būti ne tik įdomi, bet ir naudinga. Nors daugelis susirinkusiųjų buvo pirmakursiai ar antrakursiai, vis tiek rado įdomių nuorodų, pavyzdžiui kaip pocket.com svetainė, kurios pagalba rastus įdomius straipsnius internete galima kaupti vienoje vietoje.

  • Antroji paskaita. Vytautas Štuikys „Kaip rašyti mokslinį darbą?“

Kas? Kodėl? Kaip? Tai svarbiausi klausimai rašant mokslinį darbą tikino jau daugiau kaip 80 mokslinių darbų parašęs profesorius habilituotas daktaras Vytautas Štuikys. Kadangi paskaitos laikas buvo ribotas, sužinojome pačius svarbiausius gero mokslinio darbo elementus. Vienas jų: paveikslėliai ir schemos. „Juk rašai ne sau, o kitiems, tad gera vaizdo priemonė atstoja tūkstančius žodžių.“ kalbėjo lektorius. „Taip pat svarbus šablonas, mes kiekvieną rytą atsikeliame, valomės dantis, einame į paskaitas, taip ir mūsų mokslinis darbas turi būti griežtai įspraustas į rėmus. Nors darbo forma ir griežta, tačiau turinio idėją galime sugalvoti patys.“ tokiomis mintimis dalijosi V. Štuikys. Tad paskaitoje sužinojome, kad mokslinio darbo rašymas ne tik sunkus ir daug laiko reikalaujantis užsiėmimas, bet ir prasmingas darbas, nes savo įžvalgomis daliniesi su daugybe žmonių.

  • Trečioji paskaita. Stanislovas Masiokas „Kaip paruošti mokslinį pristatymą?”

Habilituoto mokslų daktaro S. Masioko paskaita  „Kaip paruošti mokslinio darbo pristatymą?“ buvo netradiciška, bet naudinga. Parašęs virš 150 mokslinių straipsnių bei publikacijų, sukaupęs didelę patirtį savo gyvenime parodė, kad svarbi ne tik informacija, bet ir pateikimas.Paskaitą mokslų daktaras pradėjo neįprastai, nes „ …gera praktika yra vertinga tik prie geros teorijos.“ Iš pradžių kalbėjęs apie Platoną lektorius savo mintį „audė“ iki pat XXI a. Jis meistriškai panaudojo Antikos laikų filosofiją ir pritaikė ją  mūsų laikams taip suteikdamas jiems prasmės ir ilgaamžiškumo. „Moksliniam darbui svarbu aiškumas, o to pasiekti padeda geras informacijos pateikimas“ pabrėžė jis. S. Masiokas supažindino klausytojus su sinchronizuotomis ir išmaniomis skaidrėmis, kurios buvo geras pavyzdys kiekvienam patobulinti savo žinias ir suvokti, kad nebegyvename akmens amžiuje.

Kaip ir praeitą savaitę, visas paskaitas vainikavo dovanos bei gėlės visiems paskaitas skaičiusiems lektoriams.

IMG_7207

You may also like...