Mokslas pasiekti sėkmę ne pagal šio pasaulio madą

10009641_782067855139172_1162264797_n

„Nedalinsiu receptų – receptai ligoniams. O jūs ne tokie“, – tarstelėjo  habilituotas technologijos mokslų daktaras Arūnas Lukoševičius. Minia nuščiuvo supratusi, jog kalbų apie kone šventą tapusią motyvaciją ir sunkų mokslą čia nebus. Tai kurgi rasti tą sėkmę, jei ne skubėjime, sunkiame triūse ar ankštoje laboratorijoje? Laimei, lektorius pateikė puikių, ne pagal šio pasaulio madą sutvertų, patarimų:

  1. Nežudyk kodėlčiaus savyje! Ar atsimeni, kai buvai penkerių? Kaip tau rūpėjo, kodėl dangus mėlynas, o žiemą priglaudus liežuvį prie metalinio laiptinės durų bumbulo jis prilimpa? Domėkis ir toliau, klausk ir nesitikėk, kad visus atsakymus pateiks tik google paieška. Jeigu beldi, tau bus atidaryta, jei klausi tau bus atsakyta. Argi nebūtų įdomiau praleisti dieną žinant, kokiam pasaulyje gyveni?
  2. Studijuokime, o ne mokykimės. Keista tai girdėti iš dėstytojo, bet geriau ne „kalkim“ , bet bandykim suprasti iš pašaknų. Gilinkimės į savo pasirinktą dalyką ne dėl pažymio, gero atlyginimo. Sakai, girdėta tūkstantį kartų, o nepadeda? Galbūt todėl, kad niekad sau nepasakai:
  3. Viskas yra paprasta. Kurgi, sakysite jūs, versdami dar vieną fizikos vadovėlio lapą, bepigu kalbėti kai esi mokslų daktaras. Manau, mes tiesiog įpratome nuolat skųstis. Visi aplink tik ir burba kaip sunku tas, kaip nelengva anas. Tereikia sau pasakyti: ar aš noriu suprasti?
  4. Ką bedarytume, įdėkime nors truputėlį aistros, atsidavimo, meilės, kantrybės ir pasiaukojimo.

Google paieškoje įvedus frazę „laimės receptai“, monitoriuje pasirodo 423 tūkstančiai paieškos rezultatų. Niekada neperskaitysime jų visų ir niekada nebus lengviau pasiekti laimę kaip patirti pažinimo džiaugsmą. Todėl artėjant vėliam vakarui vis savęs paklausiu: Ar galima miegoti, kai pasaulis toks įdomus? Pramiegosime!

You may also like...