Eksperimentai Akmenėje

Tamsų ir ankstyvą spalio 25 dienos rytą KTU Studentų mokslinės draugijos narius lydėjo žvaigždės kelyje link Akmenės, kurioje gimnazistų laukė Įdomiųjų eksperimentų ir Inžinerinių dirbtuvių programa. Tokios kelionės pasitaiko retai, taigi ją pagražinome keliomis pažintinėmis vietomis, kuriomis garsėja Akmenės rajonas.  

 

Ryte, atvykus netoli KTU SMD Eksperimentų koordinatoriaus gimtinės, pasijautėme tarsi siaubo filme apsupti tankaus rūko. Tačiau toks tankus rūkas visiškai normalu rudens rytą virš Menčių klinčių karjero ežero, tvirtino mūsų palydovas ir vietinis gyventojas. 

  

Pasigrožėję klinčių šlaitais, nuvykome į Ventos regioninio parko lankytojų centrą, kuriame mus supažindino su aplinkinių vietų istorija, kaip ir kada buvo rastos dinozaurų iškasenos ir geologinės laiko skalės periodais.

  

Kita stotelė buvo Akmenės cementas! Mūsų organizacijos gretose yra daug technologinių mokslų studentų ir studenčių, taigi apsilankymas tokioje įmonėje padėjo surišti teorines žinias su praktiniu panaudojimu. Visą technologinių procesų seką nuo molio ir klinčių iki aukščiausios rūšies cemento per gamyklą prakeliavome su Mindaugu Kazlausku, kuris detaliai papasakojo apie visus vykstančius procesus ir atsakė į visus mūsų klausimus. Esame Jam dėkingi! 

  

Po šiltos viešnagės gimnazijos biologijos mokytojos Irenos Zubavičienės namuose, aplankėme Kamanų valstybinį gamtinį rezervatą, kur mus pažintiniu taku pravedė nuostabi rezervato darbuotoja Kristina Grigaliūnienė. Pasivaikščiojimo metu įgijome daug žinių apie vietinę gamtą – jos praeitį ir dabartinius veiksnius. Gavome progą nulipti nuo tako ir pavaikščioti ant kiminų sluoksnio šalia pelkėjančio ežerėlio. Tokios vietos, nepaprastas tyras grožis ir ramuma tik dar kartą parodo, kodėl verta saugoti gamtą.

Vakarop atvykome į pagrindinį tikslą – Akmenės rajono Akmenės gimnaziją, kur mus mokiniai pasitiko šūksniais ir plojimais. Gimnazistai rengė mokyklos masto renginį „Tyrėjų naktis“, kurio dalis buvo mūsų Įdomieji eksperimentai bei Inžinerinės dirbtuvės! Esame dėkingi už šiltą priėmimą ir džiaugiamės, kad mokiniai buvo sudominti.

  

Praleidus naktį mokykloje, miego pagalba pasikrovėme energijos naujai dienai. Eksperimentų koordinatorius neleido mums grįžti namo, kol nepasisupome ant beždžionių tilto Papilėje. Vėliau aplankėme dar keletą Ventos regioninio parko lankytinų objektų: Penkiolikakamienę liepą, Ventos regioninio parko apžvalgos bokštą, Papartynės malūną ir atodangą.

Smagu, kad Lietuvoje galime rasti tokių gražių vietų ir jose žmonių, kurie taip šiltai mus priima! Tikėkimės susitiksime ir kitose Lietuvos kampuose!

You may also like...