Tyrėjų Naktis 2019

Rugsėjo 27 dieną, penktadienį, vyko jau tradicija tapęs mokslo populiarinimo renginys – „Tyrėjų naktis“. Šiais metais kvietėme dalyvius suburti komandas ir išbandyti jėgas orientacinėse varžybose, kurių metų reikia ne tik ieškoti tam tikrų objektų, bet ir mokėti greitai orientuotis erdvėje, pasitelkiant loginį mąstymą įveikti įvairias užduotis – nuo galvosūkių iki cheminių eksperimentų. Sulaukėme skirtingą patirtį orientaciniuose žaidimuose turinčių dalyvių iš įvairių Lietuvos miestų.

Nors KTU SMD orientacinį žaidimą organizuoja jau ne pirmą kartą, šįkart jis persikėlė į virtualią erdvę – taip žaidėjams buvo paprasčiau orientuotis bei greitai išspręstos iškilusios problemos. Iš užsiregistravusių 24 komandų žaidime dalyvavo 22, kurios turėjo įveikti net 34 užduotis. Tarp jų buvo ir tokių, kurios pareikalavo nemažai laiko ir pastangų. Pavyzdžiui, spręsdamos galvosūkį su dantračiais, komandos užtruko pusę valandos ir ilgiau.

Žaidimas prasidėjo 19:00 ir kiekviena komanda turėjo įveikti 40 – 60 km atstumą, tad pirmieji dalyviai pasiekė finišą tik po keturių su puse valandos. Kiti finišavo dar vėliau, o antrą valandą nakties žaidimas buvo sustabdytas.

Orientacinėse varžybose dalyvavo įvairios komandos – nuo naujokų iki orientacinio žaidimo entuziastų, tačiau ir pastarieji, įveikdami užduotis, susidūrė su sunkumais. Tai tik įrodo, jog dalyvių patirtis orientaciniuose žaidimuose nėra svarbiausias faktorius, lemiantis sėkmę – kiekvienas norintis dalyvauti gali suburti komandą ir išbandyti jėgas tokio tipo varžybose.

Dėkojame visiems dalyviams ir tikimės susitikti kituose SMD organizuojamuose renginiuose!

You may also like...