Robotų Intelektas 2019

Šiais metais mūsų organizacijos didysis renginys “Robotų intelektas 2019” vyko gegužės 26 dieną. Šeštus metus iš eilės KTU Studentų mokslinės draugijos (SMD) nariai susirenka Kauno studentų miestelyje, siekiant parengti renginį skirtą robotikos entuziastams ir skatinti naujausias technologijas.

Daugiausiai žmonių dėmesio pritraukė pagrindinė rungtis, kurios metu robotas turi naviguoti trasą, paimti maišelį ir jį grąžinti į starto vietą. Būtų lengva, tik, kad robotas turi tai padaryti, be jokios žmonių pagalbos, naviguoti trasą, kurioje daug kliūčių ir pats maišelis sveria vieną kilogramą. Įveikus tokius iššūkius robotas komandai pelnytų netgi 7000 eurų prizą, deja jau šeštus metus iš eilės niekam nepavyksta parnešti tą “auksą”. Praeitais metais vienas robotas buvo jau sugebėjęs sugauti maišiuką ir nešti jį atgal, bet naujai padaryta kliūtis rampa sutrukdė jam. O šiais metais geriausiai pasirodė Evaldo Čiako ir Mindauko Venckaus robotas pavadinimu “Hoverbot”. Šis robotas sugebėjo praeiti trasą ir pasiekti “aukso” maišą, bet, kai pakeldavo tą maišą, robotas vis paleisdavo jį, nes, pagal komandos narius, maišelis nenuspausdavo mygtuko, kuris patvirtintų, kad maišelis paimtas ir reikia jį grąžinti. Kitų dalyvių robotai nesugebėjo paimti maišelio. Robotai naudojo įvairias priemones naviguoti trasą, pavyzdžiui, davikliai, kurie atsitrenkus robotui praneša apie kliūtį, ultragarso davikliai ir jutikliai, kurie gali pranešti apie kliūtį ir atstumą iki jos, buvo panaudota net ir LIDAR technologiją, kurią neseniai pradėjo naudoti ir autonominiai automobiliai.

Taipogi be pagrindinės rungties vyko ir kitos veiklos. Viena jų sumo, kur, kaip pavadinimas ir išduoda, robotams reikia kovoti, kaip sumo imtynininkai. Ši rungtis yra paskirstyta į dvi dalis – mini sumo ir LEGO sumo. Pradėkime nuo sumo, kovojo 8 robotai. Įsimintiniausia rungties koordinatoriams, tai, kaip dalyviai reagavo į dvikovos eigą, džiaugsmais, šūkiais ir kartais nusivylimu, o priešininko džiaugsmu. Kitais metais rungties ringas bus pagerintas, pridedant tinklelį, kuris galėtų pagauti iš ringo išvažiuojančius robotus, nes šiais metais keli nukrito, bet jų kūrėjai sugebėjo savo robotus mikliai sutvarkyti ir toliau tęsti kovas.

Dabar pereikime prie kitos dalies sumo rungties, tai yra prie LEGO sumo. Joje dalyvavo net 46 robotai, kurie buvo sukurti naudojant vien LEGO konstrukcines detales. Joje dalyvavo daugiausiai moksleiviai. Pirmąją vietą iškovojo Beno Čeilitkos robotas pavadinimu “Demonas”, antroje vietoje liko Raigardo Gečo robotas “Atomas”, trečia vieta teko “Alytrono II” komandai ir jų robotukui “Erelis”.

Kita rungtis – saldainių rinkimas. Robotukų tikslas naviguoti trasą ir suradus “saldainiukus” kuo daugiau ir kuo greičiau juos pargabenti į starto zoną. Šiais metais geriausiai pasirodė robotas “R900”, kuris atkeliavo į Kauną iš Latvijos. Latvių komandą “Advanced” sudaro Inese Grīnvalde-Kabutaviča, Jānis Kabutavičs, Elīza Kabutaviča ir Raimonds Kabutavičs. Tiesa ši komandą ne pirmą kart dalyvauja jau per “Robotų intelektas 2017” jų robotas buvo paėmęs 7 saldainiukus, o dabar visus 16. Antroje vietoje su 3 saldainiais liko “IQ K.0.0.1” ir jo komanda “IQ Dainiai”, treti buvo irgi iš komandos “IQ Dainiai” tik kitas robotas “Candy monster”, kuris surinko taip pat 3 saldainius, bet per ilgesnį laiko tarpą.

Toliau vyko ir mažesni renginai, skirti žiūrovams ar dalyviams tarp rungčių. Šias veiklas sudarė Virtualios realybės akiniai, kurių pagalba buvo galima pasinerti į „Beat saber” pasaulį ir į kitų žaidimų realybes. 

Mūsų renginį galima buvo tiesiogiai žiūrėti mūsų draugų iš Mokslo sriubos pagalba, kurie eilinį kartą padeda mums renginiui pasiruošti, jį vykdyti ir po jo aptaria savo laidose ir straipsniais. 

Kitais metais žadame paversti šį renginį didesniu, jam sukurti didesnį prieinamumą, kad galima būtų įtraukti, ne tik robotikus, bet ir kitų sričių mėgėjus. Taip pat atsižvelgsime į dalyvių pasakytas nuomones ir sieksime, kad kitą kart apsilankius, bus dar geresnė patirtis. Taigi ačiū už dalyvavimą ir pasimatykime kituose mūsų renginiuose!

You may also like...