Studentų Mokslinės Draugijos išvyka į Ignalinos Atominę Elektrinę

    KTU SMD – studentų bendruomenė, siekianti populiarinti mokslą. Tad nenuostabu, kad būdami jos nariais mes ne tik pastoviai domimės mokslo naujovėmis, bet ir siekiame kuo daugiau sužinoti apie mus supančią aplinką. Vienas iš aplinkinių objektų, kuriuo pastaruoju metu susidomėjome, – tai žinoma, tačiau galbūt daugelio primiršta Ignalinos atominė elektrinė, kurioje apsilankėme rugsėjo 14-ąją dieną. Nors branduolinė energetika nebėra tarp visuomenės prioritetų, o elektrinė jau nebeeksploatuojama, tačiau jos veiklos nutraukimo procesas yra sudėtingas procesas, savo įmantrumu galintis sudominti ne vieną.

    Patekti į tokią svarbią visuomenės saugumui vietą nebuvo paprasta, tad dėkojame Ignalinos atominės elektrinės personalui, leidusiam iš arti pamatyti šį milžinišką pastatą, užlipti ant vieno galingiausių pasaulyje tokio tipo (RBMK) reaktoriaus viršaus ir išvysti dabar jau išmontuojamą mašinų salę, supažindinusiam su radiacinės saugos skyriaus veikla, o taip pat ir įleidusiam į pačią svarbiausią elektrinės dalį – valdymo punktą, už kuriame dirbusių žmonių atsakomybę norėjome dėkoti ir dėkoti, supratę visą tokio svarbaus strateginio pastato sudėtingumą.

    Tai, kad galėjome pažvelgti į tokio masto įrengimus, susipažinti su inžinierių, mokslininkų bei kitų elektrinės darbininkų veikla, paskatino mus ir toliau domėtis mokslu, ieškoti praktinių jo pritaikymo būdų bei kurti ir mąstyti apie ateities pasaulio pramonę. Džiaugiamės, jog Ignalinos atominės elektrinės personalas suteikė jauniems žmonėms galimybę susipažinti su tokia svarbia mokslo ir pramonės šaka bei motyvavo toliau domėtis ir ieškoti naujų sprendimų!

You may also like...