Vizitas į KTU Fizikos katedros muziejų

Praeitą savaitę KTU studentų mokslinės draugijos nariai lankėsi daugumos pamirštame arba mažai žinomame, tačiau įdomybių apsčiame KTU Fizikos katedros muziejuje. Jo vedėjai, Zenonas Šleinius ir Virgilijus Minialga, mums pristatė gausybę eksponatų, iš kurių kai kurie išsilaikė beveik 100 metų ir priklauso Universitetui nuo pat jo įkūrimo laikų. Nors dalis iš jų tik ekspoziciniai, bet yra prietaisų, kurie iš tiesų veikia. Gavome galimybę pažiūrėti kaip atrodė ir kokiu principu veikė patys pirmieji lazeriai, pirminiai elektros generatoriai, rentgeno lempos, spektrofotometrai ir daug kitų aparatų.

Bet muziejaus prižiūrėtojai ne tik kaupia ir saugo žinias. Jie visas teorines fizikines žinias moka pateikti ir paaiškinti praktiškai. Ir pateikia jas ne bet kaip, o tikrai, patikėkite, įdomiai, demonstratyviai ir šmaikščiai! Valanda mechaninių jėgų ir optinių reiškinių demonstracijų prabėgo tarsi akimirksniu.

Nariai grįžo pasisėmę noro kurti, pagilinę žinias apie mokslų raidos istoriją ir su papildytu žinių bagažu. Laikas buvo praleistas tikrai turiningai.

Dar kartą dėkojame Fizikos katedros vedėjams – Zenonui Šleiniui ir Virgilijui Minialgai!