Tyrėjų naktis 2013

Tyrėjų naktis 2013

Rugsėjo 27 d. KTU studentų miestelis atidarė savo duris, kviesdamas smalsuolius iš visos Lietuvos pamatyti tai, ko galbūt niekada nėra regėję ar girdėję.
„Tyrėjų naktis” yra išskirtinis renginys, kurio metu daugelis Europos mokslo ir tyrimų laboratorijų atveria duris ir su visuomene pabendrauti išeina tie, kurie paprastai dirba už gerai uždarytų durų. Tą dieną mokslo entuziastai turi puikią progą susipažinti su įtraukiančiais ir intriguojančiais darbais.

Renginio metu kiekvienas norintis padedamas KTU studentų ir dėstytojų buvo supažindinami su mus supančiais moksliniais išradimais. Per „Tyrėjų naktį“ ne tik buvo vedami seminarai, skaitomos paskaitos, bet vyko ir parodos, praktiniai užsiėmimai, kurių metu kiekvienas norintis galėjo KarTU su KTU studentais pamėginti susikonstruoti mini robotą, elektroninį meno šedevrą, paleisti raketą, paeksperimentuoti su cheminėmis medžiagom, išvysti kaip gėlė tampa stiklinė ar net pačiam įžiebti ugnį savo delnuose. Skamba fantastiškai? Na, tai tik keletas nuostabių eksperimentų, kuriuos mums parodė KTU studentai.

Aktyviausieji galėjo apsilankyti salėje, kur vyko MEGA žaidimai, taip pat RC modeliukų lenktynės ar Stepmanijos konkursas. Atsipalaiduoti buvo galima žaidimų kampelyje, kur vyko šaškių turnyrai ir buvo gausu kitų žaidimų ir užsiėmimų. Savo geografijos, istorijos žinias lankytojai galėjo patikrinti „Protų kovose”, o orientacinius sugebėjimus išbandyti „Europos kampelyje“.
Pasibaigus „Tyrėjų nakčiai” KTU SMD studentai jau dabar nekantrauja kada galės patirti tokius neišdildomus įspūdžius vėl ir pakylėti mokslą į aukštesnę materijos formą.

Iki kitos „ Tyrėjų nakties”

Linki KTU SMD